Naturalne środki na mnie nie działają. Poznaj 7 powodów dlaczego.Coraz więcej osób sięga po naturalne środki, ponieważ rośnie ich rozczarowanie stosowaniem farmaceutyków. Próbują bardziej naturalnego i holistycznego podejścia, kierując swoją uwagę w stronę świata roślin. Otrzymujemy jednak od wielu z Was informacje, że pomimo regularnego stosowania produktów ziołoowych, one nie działają. A jeśli już, to jest to najpewniej efekt placebo.

Cóż. Ustalmy na początku jedną rzecz. Odpowiednio przygotowane i dobrane składniki roślinne faktycznie działają. Istnieje ogromna ilość opracowań naukowych oraz badań klinicznych potwierdzających ich skuteczność. Wpływ wybranych roślin jest również potwierdzona przez EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności). Dlaczego więc tak wiele osób skarży się na ich nieskuteczność? Odpowiedź jest bardzo prosta. Niepoprawne stosowanie.

Przyglądnijmy się poniżej sześciu najczęściej popełnianym błędom, podczas stosowaniu suplementów wykorzystujących ekstrakty naturalnego pochodzenia. Dlaczego naturalne środki czasami nie działają?1. Zioła nie są lekami na receptę.

Działanie leków opiera się na manipulacji naszym ciałem. Wyciszają jego naturalne sygnały i maskują objawy. Przykładowo, gdy zażywasz tabletkę na ból pleców i nawet jeśli ból minął, nadal uszkadzasz mięśnie, kręgosłup i chrząstki wykonując codziennie te same czynności.

Próba stosowania naturalnych środków jako bezpośredniego zamiennika leku zwykle nie działa, ponieważ działają one w organizmie w zupełnie inny sposób. Zioła i inne środki naturalnego pochodzenia pomagają przywrócić równowagę organizmu. Ich składniki aktywne delikatnie goją i odbudowują, więc jeśli nie patrzysz na sprawę z szerszej perspektywy, stosowanie kapsułki ziołowej nie jest dużo lepsze niż zażywanie leku.

2. Sabotujesz swoje zdrowie.

Produkty roślinne są najskuteczniejsze, gdy stosuje się je wraz z odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Jeśli Twoje ciało jest zapełnione masą toksyn, pochodzących ze złej diety lub używek, nie jest w stanie prawidłowo reagować na związki pochodzenia naturalnego. Pamiętaj, że ziołolecznictwo to oczyszczanie organizmu i przywracanie go do równowagi. Zioła często działają bez zmiany diety lub ogólnie stylu życia. Jednak dla trwałych i bardziej skutecznych rezultatów ważne jest, aby zadbać o codzienne zdrowe nawyki.

3. Nie bierzesz wystarczająco dużo.

Jeśli wypiłeś 2 filiżanki herbaty z lukrecji i tydzień później nadal boli Cię gardło, nie oznacza to, że lukrecja nie działa. Oznacza to, że nie użyłeś jej wystarczająco dużo, aby była skuteczna. Aby uzyskać pożądane wyniki, konieczne jest codzienne i konsekwentne stosowanie. Musisz pzyjmować odpowiednią porcję przez odpowiednio długi czas. Producenci dobrych suplementów diety, zawsze podają dzienną porcję oraz czas suplementacji. Jest ona zależna od zawartości składnika aktywnego w ekstrakcie.

4. Bierzesz niewłaściwy.

Podobnie jak w poprzednim punkcie. Jeśli stosujesz niewłaściwy ekstrakt, raczej nie przyniesie on efektu, na którym Ci zależy. Wiedza o tym, jakie produkty wybrać i jak je łączyć, jest ważnym krokiem do prawidłowego ich stosowania. Najbezpieczniej zdać się w tej kwestii na producentaok. Wiele osób decyduje się na suplementację, ponieważ dany produkt lub składnik jest popularny bądź został przez kogoś polecony. Często nie ma tutaj refleksji, czy na pewno jest on w stanie pomóc w konkretnym problemie. Stąd bierze się przekonanie, że naturalne środki nie działają.

5. Nie bierzesz ich we właściwym czasie.

Niektóre produkty naturalnego pochodzenia mogą być stosowane jako środki zapobiegawcze, podczas gdy inne są dobre, gdy jesteś w trakcie walki z jakąś dolegliwością. Echinacea jest tutaj doskonałym przykładem. Jeśli echinacea jest przyjmowana dłużej niż dwa tygodnie, organizm przyzwyczaja się do niej i staje się nieskuteczna w zapobieganiu chorobom, więc nie należy jej stosować długoterminowo w celu zapobiegania problemom. Jeśli jednak byłeś chory przez trzy dni i sięgnąłeś echinaceę, też nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu. Najlepiej użyć jej przy pierwszych oznakach, że coś jest nie tak.

6. Nie dajesz im czasu.

Niektóre preparaty ziołowe działają w ciągu kilku minut, podczas gdy inne potrzebują tego czasu więcej. Oczekiwanie, że zioła zadziałają w ciągu jednej nocy, nie jest w 100% realistyczne. Wielu zielarzy zanim ustalą, czy dana mieszanka działa, zaleca przyjmowanie jej przez trzy tygodnie lub nawet dłużej. W przypadku większości produktów jednak, rezultaty są widoczne wcześniej niż po 3 tygodniach.

W nowoczesnych suplementach diety, czas przyjmowania określany jest na podstawie dodatkowych badań składników.

7. Są złej jakości.

Ten problem jest naprawdę dwojaki. Można mieć wysokiej jakości produkt, ale może być źle przechowywany lub długo nieużywany. Stare środki tracą swoją moc i mogą być mniej skuteczne lub całkowicie nieskuteczne. Jeśli są przechowywane w bezpośrednim świetle słonecznym lub w ciepłym miejscu, również szybciej się psują. Tutaj istotne jest, aby opakowane były na przykład w ciemnym szkle. Innym problemem jest zła jakość początkowa składnika. Przykładowo dla ekstraktu istotne jest, aby były on zawsze standaryzowany. Tylko to gwarantuje stałą wartość składnika aktywnego, a co za tym idzie, istotny wpływ na organizm.

Zawsze upewniaj się, że kupujsz produkt wysokiej jakości. W przeciwnym razie marnujesz pieniądze i czas. Zwracaj uwagę na producenta oraz skład produktu. Jeśli zastosowane ekstrakty są zawsze standaryzowane lub opatentowane, bez dodatkowych wypełniaczy i barwników, a dodatkowo zamknięte w szklanej butelce, możesz mieć pewność, że zadbano o produkt należycie i to co dostajesz jest wysokiej jakości.

Sprawdzonym producentem, który szczególnie przykłada wagę do składu swoich produktów oraz sposobu ich przechowywania, jest marka Grinday. Sprawdź co ich wyróżnia na www.grinday.com